Najnovšie info nájdete tu: Novinky

Milí čitatelia, nevhodné a vulgárne príspevky na stránke netolerujem a budú odstránené. Dodržujte prosím zásady slušného správania. Ďakujem za pochopenie.

Diskusia

Otazka

Dátum: 13.01.2018 | Vložil: Kristína

Dobrý den
Chcem sa spytat co by mohlo byt mojmu kanarikovy ked uz dlhsi cas straca perie,.nespieva asi 3mesiace iba sem tam slabo piska akoby stracal hlas a tiez ma na kridlach cervene ranky.
Dakujem za odpoved.

Re:Otazka

Dátum: 13.01.2018 | Vložil: Miška-Neli

Dobrý deň, spomínate ranky - nevytrháva si perie sám? V inom prípade by mohlo ísť o stratu peria v dôsledku napadnutia nejakým parazitom. Nevšimli ste si nič neobvyklé? Keď kanáriky pŕchnu, tak nespievajú, to je normálne, len 3 mesiace sú už celkom dlho. Treba mu podávať aj zelené krmivo a zabezpečiť dostatok pohybu. Kvôli tým krídlam by som ale radšej navštívila veterinára.

Re:Re:Otazka

Dátum: 13.01.2018 | Vložil: Kristína

Nevsimla som si ze by si vytrhaval perie sam...ale ked sa cistil tak si isiel do toho holeho miesta zobacikom..este som si vsimla ze ma taky obrany postoj-roztahuje kridla a otvara zobacik ked mu davam nieco jest do klietky alebo ked sa priblizim prstom ku klietke..predtym to nerobil..
A spytam sa teda v akom case a aka je doba prchnutia?...neviem presne kedy mu to zacalo ale uz sa mi to zda dlho..

Re:Re:Re:Otazka

Dátum: 15.01.2018 | Vložil: Miška-Neli

Dobrý deň, najlepšie by bolo, aby ste mu nejakým spôsobom zabránili, aby si to ešte viac dráždil zobákom (z papiera sa dá vyrobiť "golier", len problém je v tom, že kanáriky sú maličké a často to nedrží..)
Kanáriky pŕchnu väčšinou koncom leta - august. Pŕchnu zhruba 2 mesiace.
Ranky mu môžete skúsiť potierať rumančekovým odvarom, ak by sa ani po čase nezahojili, tak jedine zájsť za veterinárom.

vitamínové tyčinky

Dátum: 08.01.2018 | Vložil: Kuko

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na vitamínové tyčinky. Môžem vitamínovú tyčinku kanárikovi ponúkať nepretržite? Ako dlho má taká tyčinka kanárikovi vydržať? Mám 2 mladých kanárikov z jedného vrhu v samostatných klietkach. Jeden o tyčinku nejaví skoro vôbec záujem, druhý ju spoltrebuje veľmi rýchlo. Uprednostňuje ju pred bežným krmivom. Skúsil som mu tyčinku vziať a začal pŕchnuť. Inak vyzerá aj sa správa zdravo. Môžem kanárikovi ponechať vitamínovú tyčinku nepretržite? Nemôže nastať hypervitaminóza?
V návode som sa nič nedočítal.
Ďakujem.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

Anketa

Koľko kanárikov chováte?

1 (178)
23%

2 (264)
34%

3 (21)
3%

4 (40)
5%

viac (275)
35%

Celkový počet hlasov: 778

Anketa

Akej farby je váš kanárik?

žltá (490)
56%

oranžová (119)
14%

hnedá (21)
2%

červená (66)
8%

biela (99)
11%

iná (16)
2%

zmiešaná (66)
8%

Celkový počet hlasov: 877