Roztoče Sternostoma Tracheacolum

Dátum: 24.01.2022 | Vložil: Valéria

Dobrý deň,
oba moje kanariky sa nejako nakazili týmito roztočmi. Snažím sa ich liečiť Ivermektinom od veterinárny. Ale opakovane sa im roztoče vracajú. Klietky každý mesiac dôkladne sterilizujem, ale keďže lietajú aj po izbe, môžu sa nakaziť tam v izbe? Alebo si to priniesla ťa samička, ktorú som kúpila v obchode a už to majú v sebe. Vraj ten liek nezaberá na larvy, tak tie keď časom dospejú, robia zas tie problémy? Je možné, aby tieto roztoče prešli aj na človeka? Môžu nejako ublížiť mne alebo iným ľuďom, na ktorých tie roztoče nejako prenesiem? Kúpila som si už aj vreckový germicídny ziarič, aby som im sterilizovala stravu, ale ak to vylučujú po celej izbe, tak to nemá asi veľký význam. Prosím poraďte mi ako s tým bojovať. Zo zahraničia mám objednaný už ten prípravok, čo ste spomínala v článku o týchto roztočoch. Veterinárka mi naznačovala, že sa už celkom nevyliečia. Ale čo to znamená? Že ich tou liečbou zbytočne trápim a predlzujem ich utrpenie? To by som nechcela. Ale mám ich tak krátko, veľmi ich mám rada a neviem si predstaviť, že už by pri mne neboli

Pridať nový príspevok